Στο πιο ενδιαφέρον παιχνίδι της βραδιάς Ισπανίας στο Κίεβο νικήσει Ουκρανία 1-0 επιβεβαιώνοντας την πρώτη θέση στην ομάδα Γ, που αποτελούν για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 2016. στη Γαλλία.

Η άμεση τοποθέτηση στο ευρώ κερδίστηκε επίσης από τη νίκη της Σλοβακίας στο Λουξεμβούργο 4-2, ενώ η Ουκρανία θα έχει την ευκαιρία να τύχει πρόσθετων προσόντων.

Η Ουκρανία και η Ισπανία έπαιξαν εξαιρετική αντιστοιχία με τον David de Gea και τον Andriy Pjatov στην πρώτη θέση. Ευκαιρίες παρατάσσονται στις δύο πλευρές και αυτό είναι ένα θαύμα που δεν υπήρχαν περισσότερα χτυπήματα. Ο φιλοξενούμενος έκανε ένα χτύπημα 22 από τον ισπανικό στόχο και είχε πέντε μεγάλες ευκαιρίες, αλλά όλοι είχαν «κόψει» τον τερματοφύλακα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Επίσης εξαιρετική ήταν ο Pjatov που υπερασπίστηκε την one-time Ceska Fabregas στο 25. λεπτό, σταματήσατε μερικές ακόμη βαρύτατες απεργίες, αλλά εξακολουθήσατε να έχετε ένα χτύπημα. Ο νικητής επιλέχθηκε από τον νικητή της ομάδας Μαρία Γκασπάρα στο 22. λεπτά. Ουκρανοί είναι σε θέση να κερδίσει το καλύτερο τρίτη θέση θέση, αλλά απέτυχε, αυτό το μέρος εξακολουθεί να διατηρεί την Ουγγαρία, και «κατεβάσετε» το μόνο που μπορεί η Τουρκία.

Σλοβακία, η κατάταξη του ΕΚ επιβεβαίωσε τη νίκη κατά του Λουξεμβούργου 4-2 μετά από σχεδόν έπεσε μολύβδου-3 0. Σλοβάκοι άνοιξε κατατακτήριες με έξι συνεχόμενες νίκες, και στη συνέχεια στα επόμενα τρία γύρους κέρδισε μόνο ένα σημείο δεν σκόραρε κανένα γκολ και σχεδόν όλα μαντάρα. Αλλά δεν έκαναν λάθος κατά του Λουξεμβούργου. Τα γκολ σημειώθηκαν από Μάρεκ Χάμσικ (24, 90 1 +), Adam Nemec (29) και Ρόμπερτ Μακ (31), και οι οικοδεσπότες ήταν Ο Mario Mutsch (61), Lars Gerson (65-11m). Στην τρίτη συνάντηση της Λευκορωσίας και της Μακεδονίας παίζονται χωρίς στόχους.

Η Ισπανία κέρδισε την πρώτη θέση στα σημεία 27, οι Σλοβάκοι συγκέντρωσαν τα σημεία 22, και οι Ουκρανοί 19. Παρακάτω είναι η Λευκορωσία (11), το Λουξεμβούργο (4) και η Μακεδονία (4).

Στην ομάδα Ε, σχεδόν όλα ήταν γνωστά ακόμη και πριν από το τελευταίο αυτοκίνητο. Αγγλικά έχουν εδώ και καιρό νικητές της ομάδας ως το δεύτερο κατετάγη ΕΡ αφήνοντας το ελβετικό. Η Σλοβενία ​​είναι ο τελευταίος γύρος συναντήθηκαν στην τρίτη θέση με τρεις βαθμούς πάνω από την Εσθονία και εννέα γκολ διαφορά την καλύτερη στόχους, αλλά ακόμα και εδώ υπήρχε πάρα πολύ αμφιβολία. «Δόλια Albion» είναι τα προσόντα που συνάπτονται εκτός έδρας νίκη εναντίον της Λιθουανίας 3-0 να γίνει μόνο την έκτη ομάδα να έχει τα προσόντα που πέρασε αβόσκητου με 100 τοις εκατό αποτέλεσμα. Τα γκολ σημειώθηκαν από τον Ross Barkley (29), Harry Kane (35) και Alex Oxlande-Chamberlain (62).
αυτογκόλ της Ελβετίας Klavan στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων κέρδισε την Εσθονία, ενώ η Σλοβενία ​​έκανε μια δουλειά ρουτίνας κατά του Σαν Μαρίνο ξυλοδαρμό 2-0.

Τα αγγλικά κέρδισαν την πρώτη θέση με τους πόντους 30, η Ελβετία κατέταξε το 21 στη δεύτερη θέση και τα σημεία 16 της Σλοβενίας. Ακολουθούν η Εσθονία (10), η Λιθουανία (10) και ο Άγιος Μαρίνος (1)